Parempaa tuottoa sijoituksellesi

Sijoittaminen Osinkotuottoa.fi -palvelussa Blue Financen etuoikeutettuihin C -sarjan osakkeisiin on tuottavampi tapa sijoittaa varoja

Osakkeet, sijoitusrahastot, määräaikaistalletukset ja eläkevakuutus tulevat usein ensimmäisinä mieleen puhuttaessa säästämisestä ja sijoittamisesta. Ne eivät kuitenkaan ole ainoita tapoja säästää rahaa, eivätkä kaikissa tilanteissa edes järkevimpiä vaihtoehtoja varallisuuden kasvattamiseen.

Sijoittaminen osakkeisiin on järkevää mutta pörssikurssit heilahtelevat, määräaikaistalletusten tuotto ei aina ylitä edes inflaatiota ja rahastoihin sijoittamisessa hallintokulut kasvavat yllättävän suuriksi.

Tuottolaskurilla voit helposti nähdä Osinkotuottoa.fi -palvelusta saamasi tuotot jo etukäteen.

7 % vuotuinen pääoman tuotto on hyvä vaihtoehto rahastoille tai määräaikaistalletuksille

OSINKOTUOTTOA.FI -PALVELU ON VARMA, HYVIN TUOTTAVA JA VAKAA TAPA SIJOITTAA VAROJA

Sijoittaminen Blue Financen osakkeisiin tarjoaa monia etuja verrattuna perinteisiin sijoitusmuotoihin. Sijoittaminen Osinkotuottoa.fi -palvelussa on helppoa ja mukaan pääsee jo 100 euron sijoituksella, mikä mahdollistaa paremman tuoton myös piensijoittajan säästöille. Tarvittaessa sijoitus on myös nopeasti kotiutettavissa, koska se ei ole aikaan sidottu. Lue lisää Osinkotuottoa.fi -palvelusta tästä!

Sijoituksille maksetaan sijoitusajan mukaista osinkoa 3–7 %. Sijoittajan kannalta positiivista on Blue Finance Oy:n osinkotuottojen maksu kuukausittain eikä kerran vuodessa, kuten pörssiyhtiöiden osingot. Asiakkaan halutessa lopettaa sijoituksensa Blue Finance lunastaa osakkeen takaisin merkintähintaan (sama hinta kuin ostettaessa).

Korko 10.000 euron määräaikaistalletukselle
PankkiPvm1 kk3 kk6 kk12 kk24 kk
Aktia12.01.20170.100.100.100.400.50
Bigbank28.12.20160.500.600.901.251.45
Collector Bank12.01.20170.000.000.000.000.00
Danske Bank12.01.20170.000.000.100.300.20
Evli Pankki05.01.20170.000.000.000.040.10
Helsingin OP12.01.20170.000.000.000.150.15
Hypo12.01.20170.000.150.400.400.40
Nooa Säästöpankki12.01.20170.25
Nordea (Helsinki)12.01.20170.000.000.050.200.10
S-Pankki12.01.20170.000.000.000.000.00
Suupohjan Op, Hki12.01.20170.100.350.45
Ålandsbanken12.01.20170.000.000.000.300.00
Blue Finance Oy C-osakkeetkiinteä, ei vaihteluita3.003.006.007.007.00

Vertailun tuotto-odotukset perustuvat Kauppalehden talletuskorkovertailun tietoihin 15.1.2017.

SIJOITTAMINEN ON MAKSUTONTA, EMME PERI HALLINTOPALKKIOITA

Blue Finance Oy:n osakkeisiin sijoittaminen on helppoa ja nopeaa. Sijoitukset tehdään Blue Finance Oy:n selkeässä ja turvallisessa verkkopalvelussa sijoittajan omilla verkkopankkitunnuksilla.

Monista muista sijoitusmuodoista poiketen sijoittaminen Blue Finance Oy:n sijoituspalveluun on maksutonta eikä sijoituksen tekemisestä, palvelun avaamisesta, ylläpidosta tai mistään muustakaan koidu sijoittajalle mitään kuluja.

Verkkopalvelussamme sijoittaja voi

  • Seurata sijoitustensa tilaa ja niiden kehittymistä
  • Nähdä omistuksessa olevat osakkeet
  • Nähdä maksetut ja maksuun tulevat osingot
  • Tehdä lisäsijoituksia helposti
  • Tehdä nostoja (lopettaa sijoituksia) helposti
  • Katsella omia tietojaan ja päivittää niitä
  • kautta sijoittaja voi myös seurata sijoitustensa tilaa, nähdä omistuksessa olevat osakkeet ja maksetut osingot, tehdä lisäsijoituksia sekä nostoja .

Pääset sijoittamaan ja kirjautumaan palveluun tästä

OSINKOTUOTTOA.FI ON MYÖS VEROTUKSELLISESTI JÄRKEVÄ VALINTA

Osinkotuottoa.fi on hyvä valinta sijoittajalle, joka haluaa nauttia matalasta verosta. Normaalitilanteessa Osinkotuottoa.fi -palvelun kautta sijoittavan kokonaisvero on ainoastaan 7,5 % vuoden osinkotuotoista.

Osinkotuottoa.fi on järkevä valinta myös sijoittajalle, joka haluaa päästä helpolla. Kaikista osinkotilityksistä tehdään automaattisesti 7,5 prosentin ennakonpidätys. Tiedot välitetään automaattisesti verottajalle, joten ne tulevat suoraan myös esitäytetylle veroilmoitukselle.

BLUE FINANCE ON 100% SUOMALAINEN, VAKAVARAINEN RAHOITUSYHTIÖ

Blue Finance on vakavarainen suomalainen rahoitusyhtiö, joka tarjoaa kulutusluottoja yksityisille lainan tarvitsijoille. Vuonna 2011 toimintansa aloittaneen yrityksen kokonais-antolainaus ylitti vuonna 2017 65 miljoonaa euroa ja lainahakemuksia on myönnetty yli 250 000 kpl.

Tutustu Blue Finance Oy:n avainlukuihin

 

Huom! Muokattu 27.07.2018 osakesarjan tiedot vastaamaan nykyisen osakeannin mukaista C -osakesarjaa // Blue Finance Oy